Обсяг фінансового лізингу, що надається банками, скоротився на 50% за три квартали року – повідомляє Асоціація лізингодавців

Українські банки уклали угод з фінансового лізингу на суму 3,8 млрд. грн протягом трьох кварталів 2020 р., що на 50% менше ніж за аналогічний період минулого року. В третьому кварталі приріст вартості нових лізингових угод банків становив 2 млрд. грн, що є найвищим показником в цьому році. Динаміка надання лізингові послуги стала зростаючою, що вказує на пожвавлення ринку.

Послуги фінансового лізингу в цей період надавали 15 вітчизняних банків. Частка трьох найактивніших банків дещо зменшилась, але залишається на високому рівні – 70% від загальної вартості угод. До найбільш активних банків за результатами трьох кварталів входять: Приватбанк (34% від вартості нових угод всіх банків), Кредобанк (19%) і Таскомбанк (16%).

Портфель лізингових угод банків зріс на 1% протягом звітного періоду, при загальній вартості 10,1 млрд. грн. Зростання портфелю також є індикатором зміни динаміки рику на позитивну. Загалом трійка найбільших банків за розміром лізингового портфелю має частку в 67% від загальної вартості портфелів банків, а десять найбільших банків– 99%. Частка юридичних осіб в нових лізингових угодах з банками склала 79% в, тоді як частка фізичних осіб склала 21%. В портфелях же частко корпоративного сегменту залишилась незмінною  на рівні 89%.