Bank of Cyprus Group продав "Альфа-Груп" 99,8% Банку Кіпру

Bank of Cyprus Group 27 січня підписала договір про продаж приналежних їй 99,77% акцій українського Банку Кіпру компанії “Альфа-Груп”. Про це повідомляє Комерсант-Україна з посиланням на джерело.

В структуру угоди увійшли також 100% акцій факторингової компанії “Ікос Фінанс”; фінансування Bank of Cyprus Public Company Ltd, надане Банку Кіпру і “Ікос Фінанс” на 100 млн євро; кредити, видані Bank of Cyprus і Cyprus Popular Bank їх українським “дочкам” і “Ікос Фінанс” на суму 180 млн євро; а також права вимоги 7 млн дол. у громадянина Трофименка на користь Bank of Cyprus, присуджені Арбітражним судом Лондона.

За весь цей портфель Альфа-банк повинен заплатити 225 млн євро. Причому аванс – 35 млн євро – акціонери установи вже перерахували на Кіпр, а решта 190 млн євро повинні заплатити при завершенні угоди (після узгодження регуляторними органами обох країн, яке очікується до 15 квітня).

В Альфа-банку відмовилися прокоментувати деталі угоди та плани щодо Банку Кіпру – приєднання до Альфа-банку або окремий розвиток. “Угоду ще не завершено, і ми не можемо щось коментувати. Названа вами цифра вірна”,- підтвердив факт купівлі президент Альфа-банку Олександр Луканов. “Угода не може бути підписана, інакше акціонери повідомили мене про це”,- передала слова голови правління Банку Кіпру Івана Кузовкіна прес-служба установи.

За даними НБУ, на 1 жовтня 2013 року Банк Кіпру посідав 68-е місце за активами (2,63 млрд грн) із власним капіталом 736,87 млн грн. З кредитного портфеля в 1,63 млрд грн юрособам надано 1,15 млрд грн. Установа має іншим банкам 1,04 млрд грн у валюті. Bank of Cyprus володів 22,79% безпосередньо і 76,99% опосередковано через ТОВ “Лізинг-Фінанс”, ТОВ “Корнер” і ТОВ “Омікс-Фінанс”.

Зазначимо, вчора з посиланням на видання Cyprus Daily повідомлялося про те, що найбільший кіпрський банк Bank of Cyprus розблокував 900 млн євро, що перебувають шестимісячному депозиті, що має погашатися 31 січня. Таке рішення ухвалила рада директорів банку, хоча мав право продовжити термін погашення ще на півроку.

Таке рішення стало несподіванкою для центрального банку Кіпру і для “трійки” міжнародних кредиторів (Єврокомісія, Європейський центральний банк і Міжнародний валютний фонд). Представники “трійки” скептично ставляться до подібної акції в умовах нестабільності фінансової ситуації у країні.

ПАТ “Банк Кіпру” – це частина провідної фінансової установи Кіпру – Bank of Cyprus Group. Мережа Банку Кіпру в Україні налічує 42 відділення в 14 регіонах. Банк Кіпру належить до 4-ої групі банків за розміром активів і регулятивного капіталу. Станом на 1 січня 2014 р. активи банку склали 2,60 млрд грн , статутний капітал – 701 млн грн , власний капітал – 737 млн ??грн. Управління Банком Кіпру здійснює правління банку на чолі з Іваном Кузовкіним

РБК