Львів візьме 150 автобусів в лізинг

Депутати Львівської міської ради підтримали ухвалу «Про затвердження Програми закупівлі рухомого складу (автобусів) на умовах фінансового лізингу» та ухвалу «Про надання ЛК «АТП № 1» дозволу на закупівлю рухомого складу на умовах фінансового лізингу». Дані проекти ухвал підтримало 42 депутати. Першою ухвалою передбачається затвердити Програму закупівлі рухомого складу (автобусів) на умовах фінансового лізингу.

Приватні перевізники на ринку громадського автомобільного транспорту не спроможні забезпечити ринок необхідною кількістю транспортних засобів. При цьому вони не дотримуються графіків руху та не виконують необхідний обсяг транспортної роботи, а їхній рухомий склад тривалий час не оновлювався. Зменшення кількості автобусів на маршрутах також пов’язано із технічною несправністю автобусів та браком водіїв в автопідприємствах.

Мета реалізації програми – розвиток громадського транспорту, забезпечення надання споживачам належної якості послуг з перевезення міським громадським транспортом, реалізація концепції розвитку пасажирського транспорту в м.
Львові, створення безпечних та комфортних умов перевезень.

«Закупівля автобусів на умовах фінансового лізингу дасть можливість оперативно поповнити комунальний парк рухомого складу новими транспортними засобами у кількості, необхідній для задоволення потреби», – доповіла Гелена Пайонкевич, директор юридичного департаменту Львівської міської Ради. 

 Згідно другої ухвали «Про надання ЛК «АТП № 1» дозволу на закупівлю рухомого складу на умовах фінансового лізингу», львівському комунальному «АТП-1» надається дозвіл на закупівлю рухомого складу у кількості 150 одиниць автобусів на умовах фінансового лізингу. Пропонований термін дії договору фінансового лізингу – 36 місяців.

 «Виконання зобов’язань за договором фінансового лізингу покладаються на Львівське комунальне автотранспортне підприємство №1. Підприємство здійснює погашення лізингових платежів, що включають суми, які відшкодовують основну частину вартості предмета лізингу, та відсотки за користування лізингом», – додала Гелена Пайонкевич.

 Проектом цієї ухвали також затверджено умови фінансового лізингу, а саме:

 1. Предмет лізингу – 150 автобусів пасажиромісткістю не менше 100 осіб.

2. Термін поставки автобусів: до 31.12.2018.

3. Строк лізингу – 36 місяців від дати, визначеної у договорі/ 

4. Вартість предмета лізингу – не більше 800 млн. грн.

5. Відсоткова ставка за користування лізингом – не більше 18% річних у
гривнях.

6. Розмір та строки сплати лізингових платежів – щомісячно рівними
частинами відповідно до умов договору лізингу.

Департамент фінансової політики має внести пропозиції щодо передбачення у міському бюджеті м. Львова на 2018 рік коштів у сумі 200 млн. грн. як внеску до статутного капіталу ЛК «АТП-1» для обслуговування договору лізингу та погашення лізингових платежів.