Асоціацією лізингодавців проведено семінар з лізингу для Держфінпослуг «Лізинг: суть, проблематика, необхідність розвитку». Захід відбувся в рамках підписаного раніше Меморандуму про співробітництво.

З доповідями виступили члени Ради директорів Асоціації, вітчизняні та міжнародні практики та експерти ринку лізингу.

Основними темами  виступів були:  особливості лізингу в Україні, міжнародний досвід, проблеми дискримінаційного  опо-даткування цього виду фінансових послуг. Доповідачі наголосили, що лізинг потребує створення рівних правил гри з ін-шими фінансовими посередниками, а також, що його роль у розвитку підприємництва та оновленні основних фондів в країні могла б бути набагато вищою. Так, було наведено приклад, що в Європі  вже кожний третій автомобіль реалі-зується через лізинг, а доля лізингу в інвестиціях становить понад 27%, тоді як в Україні цей показник не перевищує 2%.

Учасники семінару уважно розглянули законодавчі ініціативи Асоціації, які вже одержали підтримку Комісії при обгово-ренні в Комітетах Верховної Ради, і за якими  лізинговому ринку  та регулятору ще доведеться попрацювати.

По завершенні  заходу  заступник голови  Держфінпослуг Валентина Левченко від імені керівництва Комісії подякувала представникам Асоціації за проведену роботу і закликала своїх колег успішно застосовувати отримані знання для покра-щання умов надання та отримання лізингових послуг в країні.

Презентації з семінару:

Лізинг: історія, етапи розвитку. Україна і світ
Роман Іваненко, голова Ради директорів Асоціації, генеральний директор ТОВ «Євро Лізинг»

Суть і структура лізингової угоди
Тетяна Саусь, заступник голови Ради директорів Асоціації, генеральний директор ТОВ «Ласка Лізинг»

Пропозиції по внесенню змін до законодавства, що регулює діяльність лізингових компаній України
Тетяна Федорова, голова юридичного комітету Асоціації, керівник юридичного відділу ТОВ «Райффайзен Лізинг Аваль»

Правові аспекти лізингової діяльностіМаксим Ковтун, член Ради директорів Асоціації, операційний директор ТОВ «АЛД Автомотів»