1. Як на сьогоднішній день Ви оцінюєте інформованість с г підприємств за можливостями фінансування с / г техніки, в тому числі послуги лізингу?
З кожним роком рівень інформованості споживачів про послугу лізингу в сільськогосподарському сегменті зростає. Це можна відзначити і під час проведення Дня поля, яке відбулося 22 серпня у м. Лохвиця Полтавської області. Всі гості, а їх було понад 450 осіб, змогли не тільки оцінити можливості обробки земель с/г технікою представленої компанією «Райз», яка входить до Холдингу UkrLandFarming, а й максимально вигідні умови придбання даної техніки від фінансового партнера – компанії VAB Лізинг, яка також входить до складу даного Холдингу.
Про збільшення популярності лізингу свідчать і макропоказники. Ринок лізингу в Україні продовжує своє зростання в післякризовий період, і за останні 5 років частка лізингу в капітальних інвестиціях в економіку України за даними Державної служби статистики та Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» зросла з 1,5% до 8%.
Розглядаючи різні варіанти придбання с/г техніки, насамперед, фермерам цікаво отримання техніки в користування в максимально стислі терміни і без відволікання оборотних коштів. Об’єднати ці вимоги можливо набуваючи техніку в лізинг. На сьогоднішній день лізинг – самостійний фінансовий інструмент, а не просто альтернатива кредитуванню.
2. Наскільки доступними сьогодні є умови лізингу для українських аграріїв?
Умови лізингу сьогодні не тільки доступні, а й максимально вигідні для аграріїв. Насамперед, фермерів цікавить мінімальне відволікання оборотних коштів і низькі первинні витрати, швидке отримання техніки в користування і можливість сезонного планування фінансових оплат. Вивчивши потреби цього ринку, VAB Лізинг змогли об’єднати дані побажання, запустивши спільні програми з дилерами, що дозволяють набувати с/г техніку з авансом від 20%, терміном до 5 років і можливістю сезонного погашення лізингових платежів, при цьому, середньорічне подорожчання складе від 7% у ГРН. Дані умови були представлені гостям Дня поля у вигляді комерційних пропозицій на кожну одиницю представленої с/г техніки компанією «Райз» і консультацій співробітників VAB Лізинг
3. Що може зробити лізинг доступнішим для фермера: зниження ставок, авансів, спільні програми з дилерами?
Сьогодні у VAB Лізинг активно працюють спільні програми з дилерами: «Лізинг АГРО» – спільна програма з компанією «Райз» і успішно стартувала в 2013 році програма для юридичних осіб та ФОП – «Швидкий лізинг тракторів МТЗ». Спільні програми з дилерами дозволяють Лізингоодержувачам купувати техніку в лізинг без надання фінансових документів з мінімальним авансом від 20-25% і терміном до 5 років. Завдяки розвитку спільних програм з дилерами, Лізингоодержувачі мають такі додаткові вигоди, як: отримання техніки в користування в стислі терміни, зручне фінансове планування, а також зниження щомісячного фінансового навантаження.
4. Чи правда, що лізинг для аграрія дорожче, ніж просто оформити кредит у банку?
Лізинг і кредит це спочатку дві принципово різні фінансові послуги. Лізинг для аграрія має ряд переваг, перед кредитом, включаючи: гнучке планування лізингових платежів з можливістю сезонного графіка погашення, низькі первинні витрати тільки на аванс від 25%, подорожчання за рік від 7% без прив’язки до валюти.
При покупці с/г техніки в кредит аграрії отримують тільки фінансування, при купівлі с/г техніки в VAB Лізинг – вже зареєстровану, застраховану техніку, а також індивідуальний підхід на весь термін лізингу.
5. Яку частку на сьогоднішній день займає с / г техніка в загальному лізинговому портфелі?
За підсумками 1-го кварталу 2012 року частка с/г техніки в загальному лізинговому портфелі по ринку займала близько 16%, а в 1-му кварталі 2013 року цей показник перевищив 20%.
У нашій компанії ми також спостерігаємо позитивну динаміку, так за останній рік частка с/г техніки в портфелі зросла на 10%. За нашими прогнозами обсяг продажів с/г техніки VAB Лізинг до кінця 2013 року перевищить 35% від усього обсягу продажів. Цьому сприяє розвиток спільних програм з дилерами, що дозволяє запропонувати фермерам вигідні умови лізингу. Також важливу роль у збільшенні частки аграріїв у нашому лізинговому портфелі грає і розуміння власниками VAB Лізинг особливостей с/г ринку України, а також активна участь у його розвитку.