Представники Асоціації лізингодавців взяли участь у щорічній лізинговій конференції Asset Finance Distribution 2009, яка щойно завершила свою роботу в Берліні.

Її учасниками були також такі провідні лізингові компанії Європи як Unicredit Leasing, LeasePlan, Deutsche Leasing, Xerox Financial Services та ін. в особі своїх топ-менеджерів (всього понад 200 осіб). На форумі було підбито підсумки непростого 2009 року та вручено нагороди лідерам галузі.

Один із провідних спікерів конференції – Джефф Хейлі, комерційний директор GE Capital.

Під час свого виступу він  назвав основними тенденціями розвитку лізингових компаній удосконалення систем аналітики і логістики, використання гібридних фінансових продуктів, створення спільних підприємств.

Між учасниками конференції розгорнулася дискусія щодо майбутньої моделі співпраці між лізингодавцем та його материнською компанією.

Більшість делегатів погодилися з Джоном Хоуландом-Джексоном, виконавчим директором ING Lease Holding N.V, що наслідком кризи стане суттєва залежність лізингових компаній від інтересів холдингів.

Сесіль Андре і Патрик Гуен із SG Equipment Finance вважають, що виграшна модель лізингової компанії повинна включати у короткостроковій перспективі лояльність до клієнтів, достатнє фінансування, а також вибір правильних активів для фінансування.

У довгостроковій перспективі надважливими є збалансованість розміру та типу активів, макимальне зближення з клієнтами, вибір моделі отримання прибутку та моделей менеджменту персоналу та дистрибуції.

Цікаву думку висловив Вільям Стефенсон, світовий комерційний директор De Lage Landen – на його бачення, після закінчення кризи компанії зіштовхнуться з найжорсткішою нестачею кваліфікованих працівників, що викликано сьогоднішнім відношенням компаній до персоналу. Пан Стефенсон закликав компанії з повагою ставитися до спеціалістів, щоб не поглиблювати кризу в галузі.
Президент Liscor (компанії-члена Асоціації лізингодавців) Стефано Галлієні виклав бачення компанією перспектив розвитку програмного забезпечення для фінансового сектору, зокрема, новітній підхід до автоматизації – використання ПЗ як послуги (Software as a Service).

Фінальним акордом конференції стало вручення нагород лідерам галузі. Компанією року названо Unicredit Leasing, а в номінації «Особистість року» переміг Генеральний директор LeasePlan Вахід Даемі.

Коментуючи українське представництво на конференції, виконавчий директор Асоціації лізингодавців Марина Мурга сказала: «Хочу зазначити, що в категорії «Особистість року» вперше в історії був представлений номінант з України та єдиний представник Східної Європи – голова Ради директорів нашої Асоціації Роман Іваненко. Ми пишаємося, що його досягнення з розвитку лізингового ринку по праву оцінили на європейському рівні, і віримо у перемогу вітчизняних представників у 2010 році».

 

Якщо Вас цікавить будь-яка з презентацій, представлених на конференції, звертайтесь до керівника PR-відділу Асоціації Дмитра Александрова: Alexandrov@uul.com.ua