На 45% зросла кількість авто, наданих в лізинг – Асоціація лізингодавців України

Члени Асоціації зареєстрували 15,4% легкових автомобілів, та 8,8% LCV, що були придбані в Україні за 8 місяців 2021 р.

Учасники організованого ринку лізингу за 8 місяців зареєстрували 13 085 транспортних засоби (ТЗ). В тому числі 71% – це нові авто, і 29% – вживані. Такі показники вказують на те, що лізинг продовжує випереджати свої минулорічні показники на 45%.

Обсяги реєстрацій дещо зменшились в серпні порівняно з попередніми місяцями досягли значення в 1 513 одиниць.

Трійка лідерів як в сегменті нових, так і в сегменті вживаних авто за результатами 8 місяців залишилась незмінною. В сегменті нових авто вона складається із таких компаній: ОТП Лізинг (45% від усіх реєстрацій), ULF Finance (17%), та Альфа Лізинг (10%). В сегменті вживаних ТЗ до трійки лідерів ввійшли компанії Автокредит Плюс (53%), ULF Finance (24%) і Авентус Лізинг (14%).

Легкові автомобілі традиційно залишились найбільш популярними у якості предметів лізингу з часткою 78% від усіх реєстрацій за період. Порівняно з аналогічним періодом минулого року частка легкових авто не зазнала змін.

Найпопулярнішими легковими авто, що реєструвались в лізинг, залишаються автомобілі марки Renault. Частка цієї марки зросла до 19%. До п’ятірки найпопулярніших марок також входять: Toyota (11%), Skoda (10%) та Peugeot (9%). Перелік брендів-лідерів не зазнав значних змін.

Структура решти сегментів ТЗ залишилась також незмінною Поза сегментом легкових авто, близько 9% реєстрацій припало на вантажні автомобілі, і ще близько 5% – на легкі комерційні транспортні засоби. Решта сегментів мали частку 3% або менше. За оцінками Асоціації, її члени займають близько 80% всього ринку лізингових послуг. Тому рівень проникнення лізингу в зазначених сегменти транспортних засобів є навіть вищими за розрахунки Асоціації.