Експерти очікують зростання банківських активів у 2013 році на 5%

У наступному році активи банків можуть збільшитися на 5%. Таку думку в коментарі ZN.UA висловив перший заступник голови правління «Укргазбанку» Станіслав Шлапак.

«У наступному році для банків навряд чи пріоритетним буде кредитування компаній, що займаються будівництвом і операціями з нерухомістю, міжнародними перевезеннями, виробництвом і торгівлею алкоголю, торгівлею чорними та кольоровими металами, лізинговими операціями. Однак будь-який комерційний банк при прийнятті кредитного рішення оцінює не стільки сегмент економіки, скільки позичальника з його конкретним фінансовим станом, основними економічними показниками діяльності, оборотами на рахунках тощо», — констатував фінансист.

Також Шлапак підкреслив, що, незважаючи на ситуативні проблеми у низки дрібних і середніх фінустанов, великим системним банкам не загрожує відтік вкладів.

«В цілому банківська система України демонструє стабільність. Я не готовий списувати проблеми окремих фінансових установ на проблеми банківського сектору в цілому. Хоча громадська думка у нас готова демонізувати будь-які прояви нестабільності навіть на мікрорівні», — зазначив банкір