що дозволило ринку продемонструвати потужний приріст за три квартали 2021 року (за даними Національного Банку України)
Асоціація лізингодавців України проаналізувала оприлюднену Регулятором звітність про підсумки роботи за 9 місяців, і відзначає, що розмір ринку фінансового лізингу України сягнув 36 944 млн. грн. за звітній період. Це свідчить про його зростання на 79% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Тож, галузь продовжує демонструвати колосальну позитивну динаміку та, ймовірно, досягне рекордних показників у своїй історії за результатами 12 місяців.
За підсумками окремо взятого третього кварталу, лізинговий ринок також показав потужний результат, обсяг нових угод склав 14 906 млн. грн., а це на 77% більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року, що вказує на стабільно високу динаміку.
Позитивний тренд на ринку продовжують демонструвати і банки-лізингодавці. Загальний обсяг фінансового лізингу, що надавався банками у звітному періоді, склав 6 344 млн. грн. Приріст нового бізнесу за звітній період склав 68% порівняно з аналогічним періодом минулого року, що також є вражаючим.
При цьому, частка доробку банків у загальнонаціональному обсязі склала 17% порівняно з 18% за рік до того. Це, вочевидь, вказує на те, що зростання відбувається за рахунок приросту попиту на лізингові послуги загалом, а не за рахунок більшої активності банківського сегменту.
В свою чергу, вартість нових угод, що укладались лізинговими і фінансовими компаніями, становить 30 599 млн. грн. (це зростання на 82%). Але при цьому, вклад цих двох типів надавачів послуг і в загальноукраїнський здобуток абсолютно неспівставний – лише 2 відсотки угод укладають на ринку фінансові установи, в той час як 98% обсягу генерують компанії-лізингодавці, що не є фінансовими установами, але мають право надавати фінансові послуги.
Що стосується загальноринкового портфелю угод, то він сягнув 59 279 млн. грн., що свідчить про його зростання на 24% протягом дев’яти місяців. Частка банків-лізингодавців у портфелі – 19%, а її розмір зріс на 13%. Питома вага лізингових і фінансових компаній в портфелі – 81%, при цьому її динаміка протягом року – плюс 27%. Основними джерелами фінансування для лізингових компаній були авансові платежі (34%), кредити банків (36%) і власний капітал лізингових компаній (19%).