На 40% зросла кількість авто, наданих в лізинг в листопаді – Асоціація лізингодавців України

Члени Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» зареєстрували 15,1% всіх легкових автомобілів, та 8,5% всіх легких комерційних автомобілів, що були придбані в Україні.

З підрахунками Асоціації, на ринку відбулось 40% зростання обсягів реєстрацій транспортних засобів (ТЗ) лізинговими компаніями протягом листопада поточного року у порівнянні до минулого, і 21% за одинадцять місяців цього року. Лізингові компанії все ще утримують високі темпи зростання цього сегменту ринку.

Серед зареєстрованих протягом 11 місяців ТЗ 63% – це нові авто, і 37% – вживані. На умовах фінансового лізингу надавались 91% ТЗ, на умовах оперативного – 9%.

Рівень проникнення лізингу в сегмент легкових авто склав 15,1% протягом одинадцяти місяців цього року, що є співставним із рівнем минулого року. Це вказує на те, що зростання профінансованих в лізинг легкових авто в значній мірі викликано збільшенням обсягів придбання авто загалом. В той же час, рівень проникнення в сегмент легких комерційних авто ще на початку року складав 6,5% і відповідно зріс на 2 відсотки протягом одинадцяти місяців.

Трійкою лідерів за реєстраціями нових ТЗ є ОТП Лізинг (41% від усіх реєстрацій за період), ULF Finance (19%), та Альфа-Лізинг Україна (11%). В сегменті вживаних ТЗ до трійки лідерів ввійшли компанії Автокредит Плюс (51%), ULF Finance (25%) і Авентус Лізинг (15%).

78% всіх ТЗ, зареєстрованих членами Асоціації за вказаний період – це легкові автомобілі. Найпопулярнішими легковими авто із стабільністю залишаються автомобілі марки Renault. Частка цієї марки склала 17%. До п’ятірки найпопулярніших марок також потрапили: Toyota (10%), Peugeot (10%), Skoda (9%), та VW (6%). Поза сегментом легкових авто, близько 9% реєстрацій транспортних засобів припало на вантажні автомобілі, а ще 5% – на легкі комерційні транспортні засоби. Решта сегментів мали частку, меншу за 5%.