На 39% зросла кількість авто, наданих в лізинг – Асоціація лізингодавців України

Члени Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» зареєстрували 15,2% всіх легкових автомобілів, та 8,4% всіх легких комерційних автомобілів, що були придбані в Україні.

З підрахунками Асоціації, на ринку відбулось 39% зростання обсягів реєстрацій транспортних засобів (ТЗ) лізинговими компаніями протягом трьох кварталів поточного року у порівнянні до минулого. Лізингові компанії продовжують показувати вражаючі результати діяльності цього року.

Серед зареєстрованих ТЗ 72% – це нові авто, і 28% – вживані. На умовах фінансового лізингу надавались 89% ТЗ, на умовах оперативного – 11%.

Рівень проникнення лізингу в сегмент легкових авто стабільно вищий ніж минулого року. Так за перші три квартали минулого року він склав 13,4%, що майже на 2 в.п. нижче ніж в поточному році. В той же час рівень проникнення в сегмент легких комерційних авто ще на початку року складав 6,5% і відповідно зріс на 2 відсоткових пункти впродовж трьох кварталів.

За результатами трьох кварталів року, трійкою лідерів за реєстраціями нових ТЗ є ОТП Лізинг (44% від усіх реєстрацій за період), ULF Finance  (18%), та Альфа-Лізинг Україна (10%). В сегменті вживаних ТЗ до трійки лідерів ввійшли компанії Автокредит Плюс (52%), ULF Finance (25%) і Авентус Лізинг (14%).

79% всіх ТЗ, зареєстрованих членами Асоціації за вказаний період – це легкові автомобілі. Найпопулярнішими легковими авто залишаються автомобілі марки Renault. Частка цієї марки склала 18%. До п’ятірки найпопулярніших марок також потрапили: Toyota (11%), Skoda (9%), Peugeot (9%) та VW (6%).

Поза сегментом легкових авто, близько 9% реєстрацій транспортних засобів припало на вантажні автомобілі, а ще 5% – на легкі комерційні транспортні засоби. Решта сегментів мали частку, меншу за 5%.

В третьому кварталі лізингові компанії зареєстрували 5295 ТЗ, що є співставним рівнем із показником другого кварталу поточного року. Це також на 26% більше ніж в третьому кварталі минулого року. За оцінками Асоціації, її члени займають близько 80% всього ринку лізингових послуг. Тому рівень проникнення лізингу в зазначених сегменти транспортних засобів є навіть вищими за розрахунки Асоціації.