Українські лізингові компанії отримають гарантії США


19.04.2018

Це дозволить підприємствам активніше фінансувати бізнес і брати на себе більший обсяг ризику.

Лізингові компанії зможуть скористатися інструментом кредитних гарантій DСA (development credit authority), забезпечених казначейством США.

Про це розповів керівник напрямку небанківських фінансових установ проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Іван Вишневський.

В Україні посередником при надання гарантій буде USAID - кредитна рада USAID розглядатиме заявки від лізингових компаній і встановлювати ключові параметри співпраці. Іван Вишневський зазначив, що гарантії DСA покривають до 50% від зобов'язань. У разі дефолту лізингоодержувача лізингова компанія звертається в USAID по компенсацією гарантованих сум.

Разова комісія при отриманні гарантії становить в середньому 1,5% від максимальної суми гарантованих зобов'язань. Раз на півроку потрібно платити регулярну комісію - близько 1,5% від суми використаних гарантій.

Іван Вишневський пояснив, що надання гарантій дозволить лізинговим компаніям Надавати фінансування новим категоріям бізнесу (наприклад, Надавати в лізинг медичне обладнання), співпрацювати з компаніями, які вважаються рісковими, а також укладати лізингові договори на більш тривалі терміни. В USAID попереджають, що в разі низької «вибірки» гарантій, програма надання гарантій може бути достроково припинена.

З 2002 року DСA-гарантії в Україні отримували банки «Надра» на суму $ 6 млн (частка використаної гарантії - 62,38%), «Львів» - на $ 8190000 грн (19,19%), ПроКредит Банк на $ 9, 29 млн (28,6%), а також 5 кредитних спілок - на $ 2 млн.

Іван Вишневський зазначив, що договори з кредитними спілками були розірвані, в тому числі, тому що вибірка гарантій по кредитах була на рівні всього 5,98%.


https://finclub.net/news/ukrainskie-lizingovye-kompanii-poluchat-garantii-ssha.html